2003

Στις 2 Απριλίου 2003 στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου μας, το τμήμα πραγματοποίησε εορταστική εκδήλωση για να τιμήσει τη συμπλήρωση δέκα ετών λειτουργίας.  Στην εκδήλωση συμμετείχαν εκπρόσωποι θεσμικών φορέων, στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών, καθηγητές, απόφοιτοι των προπτυχιακών και μεταπτυχιακών προγραμμάτων του τμήματος, φοιτητές και άλλοι προσκεκλημένοι. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης μίλησαν ο πρόεδρος του τμήματος καθηγητής Νικόλαος Παπαβασιλείου όπως και άλλοι καθηγητές του τμήματος που ανέφεραν ότι με το πρόγραμμα του το τμήμα Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας εκφράζει το όραμα του, να προσφέρει στην ελληνική οικονομία υψηλής ποιοτικής στάθμης στελέχη. Επίσης, μίλησε και ο πρόεδρος του Συνδέσμου Ελληνικών Βιομηχανιών κ. Οδυσσέας Κυριακόπουλος και τιμήθηκαν προσωπικότητες του πολιτικού και ακαδημαϊκού χώρου που συνέβαλαν στη δημιουργία και ομαλή λειτουργία του, μεταξύ των οποίων, ο τότε Υπουργός Εξωτερικών κ. Γεώργιος Παπανδρέου, οι Βουλευτές και πρώην Υπουργοί  κ.κ. Μιλτιάδης Έβερτ και Γεώργιος Σουφλιάς, ο ειδικός γραμματέας του Υπουργείου Παιδείας κ. Διονύσης Κλάδης, ο πρώην Πρύτανης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, ομότιμος καθηγητής κ. Ανδρέας  Κιντής και οι καθηγητές του Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας και ιδρυτικά μέλη του τμήματος  κ.κ. Σπυρίδων Λιούκας, Δημήτριος Μπουραντάς και Γρηγόριος Πραστάκος.